Картка «ключ до розрахункового рахунку» і оплата в інтернеті

Картка «ключ до розрахункового рахунку» і оплата в інтернеті

На жаль, я постійно стикаюся з ситуаціями, коли директор фірми або приватний підприємець – замість того, щоб запитати у свого бухгалтера або свого юриста, – починають консультуватися зі співробітниками банків. Зазвичай це стосується питань використання банківських карт для розрахунку в Інтернеті і платежів в магазинах.

Більш того, дуже часто співробітники банку самі, з власної ініціативи, видаючи ФО-Пу який тільки що відкрився або директору новенької фірми картки, прив’язані до підприємницьких рахунках, надають їм таку інформацію яка суперечить як чинному законодавству, так і позиції фіскальної служби.

В даному випадку мова піде про картку «ключ до рахунку», яку видає «ПриватБанк» до розрахункового рахунку «2600 … », що відривають юридичні особи та підприємці.

Зазвичай, видаючи цю карту, співробітники банку говорять, що «ви можете розраховуватися з її допомогою будь-де і знімати гроші з розрахункового рахунку, коли вам треба» (на 90% це не відповідає дійсності). Але в даному випадку все виявилося набагато гірше. Директор ТОВ, отримуючи карту-ключ, задав питання: «А з її допомогою можна, наприклад, оплачувати послуги на зарубіжному сайті в Інтернеті?» – і співробітник банку відповів: «Так, звичайно, без проблем оплачуйте все, що вам потрібно».

Повністю довіряючи співробітникам банку (вони ж повинні все знати про використання карт!), Директор, не проконсультувавшись за своєю бухгалтерською службою , не запитавши взагалі більше нікого, так і зробив – оплатив послуги на зарубіжному сайті.

При цьому ступінь довіри до співробітників банку у директора була така сильна, що, почувши від мене, що ні в якому разі це робити не можна, він пішов в чат банку – запитати ще раз.

І співробітник банку ще раз, заявив (скріншот додається), що так робити МОЖНА!

Картка «ключ до розрахункового рахунку» і оплата в інтернеті

Тобто виходить, що співробітник банку, який надає консультації, – «ні сном ні духом» про те, що, згідно з п. 8.3 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р № 492, це категорично заборонено:

«Кошти з поточного рахунку юридичної особи та фізичної особи – підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу для …. здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами)…»

Абсолютно дурна ситуація!
Я говорю, що не можна, а директор мені відповідає: «Да шо ви тут розповідаєте, мені в банку ще раз сказали, що можна! Ось скріншот, читай, дурненький!!!»

З огляду на всю цю ситуацію, направили ми запит в НБУ: «Скажіть-но, люб’язні, можна чи ні таке творити, і якщо не можна, то чому взагалі ця функція у банку технічно не закрита?»

У НБУ, до речі, Закон про звернення громадян не читали і, в порушення ст. 7 цього Закону, переслали наш запит в «ПриватБанк», але насправді це почасти навіть добре. Тому що «ПриватБанк» в своєму листі підтвердив, що ТАК РОБИТИ НЕ МОЖНА.

Таким чином, сам банк, який допустив проведення цієї операції, згоден, що подібні операції суперечать правилам, хоча їх співробітник в чаті стверджував, що робити так цілком собі можна.

Ну, а через декілька днів прийшов лист і з НБУ.

НБУ, як ви самі бачите, точнісінько так, як і «ПриватБанк», написав, що така операція не відповідає вимогам чинного законодавства.

Так що запам’ятайте, якщо ви – юридична особа або підприємець, використовувати чи то картку «ключ до рахунку», чи то корпоративну картку для оплати послуг або будь-яких інших покупок на зарубіжних інтернет-сайтах НЕ МОЖНА!

Ну а мораль цієї історії проста.
Ніколи, не вірте на 100% тому, що розповідають співробітники банку (абсолютно будь-якого банку !!!), і це стосується не тільки «Привату».

В своїй більшості менеджери банків не те що не є фахівцями в питаннях податкового законодавства, а найчастіше, насправді, взагалі нічого про нього не знають (ну, крім того, що десь почули випадково).

Більш того, як показав цей випадок, навіть своя, внутрішня нормативку (ті ж документи НБУ), яку співробітники банку повинні знати напам’ять, для них – «таємниця за сімома печатками».

Тому, якщо ви – починаючий підприємець, директор або власник «новенької» фірми – і хочете щось дізнатися, з розряду «можна»/«не можна», ніколи не питайте це в банку. Задайте це питання своєму бухгалтеру або своєму юристу/адвокату. І тільки якщо вони скажуть, що відповідь на це питання – виключно компетенція банку, ось тільки тоді йдіть в банк за інформацією.

В іншому випадку, консультуючись з працівниками банку з питань, які не входять до їхньої компетенції, ви ризикуєте потрапити в неприємності . В даному випадку, до ТОВ з моєї історії, повинен бути застосований штраф в розмірі проведеної оплати – 300 доларів США.

Що б не пропустити нічого важливого підписуйтесь на наш телеграм-канал, сторінку в Фейсбуці, або додавайтесь у Твітері.

Якщо моя стаття Вам сподобалася, або виявилась для Вас корисною, ви можете сказати "дякую", 🙂 перерахувавши будь-яку суму на Ваш розсуд на мою картку в "ПриватБанку":
- № 5169 3324 0559 7207 - одержувач Зарайський Олександр Миколайович.

Інші цікаві статті з оподаткування:
- Ставки єдиного податку та ЄСВ для підприємців у 2019 році
- Карта «ключ до розрахункового рахунку» і оплата в інтернеті

- Імпорт послуг, єдиний податок, ПДВ і все-все-все ...
- Новий закон про ТОВ-ключові зміни та їх наслідки
- Як за допомогою картки «Пайонір» отримати гроші від фрілансу?
- Чи потрібно платити акциз і купувати ліцензію при реалізації електронних сигарет
-Де в Харкові можна здати звіти в податкову
- Як відкрити інтернет-магазин-частина четверта.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина третя.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина друга.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина перша.
- Як несподівано потрапити на жахливі штрафи.
- Як, недоплативши одну копійку, втратити статус платника єдиного податку та отримати величезний штраф.
- Як фрілансеру (підприємцю) законно отримати валюту за свої послуги.
- Фрілансер (підприємець) і електронні гроші.

Facebook Comments
Поділитись з друзями у себе на сторінці!
Читайте также:  Заява про відмову від єдиного податку у випадку ліквідації

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Call Now Button
More in податки, рро та каса, стаття
Як надати звітність за допомогою електронного кабінету на сайті ДФС України

У цьому відео - інструкція про те, як в електронному кабінеті на сайті ДФС України можна заповнити і відправити звіт...

Новий закон про ТОВ – ключові зміни та їх наслідки

З 16 червня 2018 року набув чинності новий закон, що визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю, порядок їх створення,...

Як за допомогою картки «Пайонір» отримати гроші від фрілансу?

Найчастіше питання, яке мені задають останнім часом, - «чи можна використовувати «Пайонір» («Payoneer») для отримання доходів від фрілансу? » З...

Пільги для осіб з інвалідністю 1, 2, 3 груп та дітей з інвалідністю

Перелік пільг, встановлених згідно із чинним законодавством для інвалідів першої, другої та третьої груп, а також для дітей-інвалідів. Відповідно до...

Акциз і ліцензія для реалізації електронних сигарет

I. Ліцензування торгівлі електронними сигаретами і рідинами для їх заправки На сьогодні питання оптової та роздрібної торгівлі тютюновими виробами врегульоване...

Close