Чи може платник єдиного податку 2 групи надавати послуги закордонним клієнтам

Чи може ФОП - платник єдиного податку 2 групи надавати послуги закордонним клієнтам. Чи може ФОП 2 групи надавати послуги іноземним клієнтам.

На сьогодні непоодинокими бувають випадки, коли українські ФОП – платники єдиного податку 2 групи надають послуги фізичним особам, які перебувають за кордоном. Частіше за все це їхні колишні клієнти, які зараз перебувають за межами України. Але іноді це можуть бути і нові клієнти з-поміж іноземних громадян.

Отже, виникає питання: наскільки все це правомірно?

Що стосується надання послуг то згідно з абз. 1 пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підприємець – платник єдиного податку 2 групи має право надавати послуги:

«платникам єдиного податку та/або населенню»

На жаль, більшість ФОП помилково вважає що «населення» – це будь-які фізичні особи, незалежно від того де вони перебувають в момент отримання послуги чи проведення оплати. Однак податкова так не вважає.

З точки зору ДПС України, якої вони завжди трималися і яка оприлюднена в їх системі ЗІР (категорія: 107.05):

«Населення – сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції».

Чи може платник єдиного податку 2 групи надавати послуги закордонним клієнтам

З огляду на це особи, які перебувають за межами України, незалежно від того, є вони громадянами України чи іноземними громадянами, не є «населенням» у розумінні абз. 1 пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, а ФОП – платник єдиного податку 2 групи не має права надавати послуги таким особам та отримувати за них оплату.

Отже, у випадку, якщо ФОП – платник єдиного податку 2 групи отримає оплату за послуги, надані громадянам України чи іноземним громадянам, що перебувають за межами України, це може стати підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку та виключення його з реєстру платників єдиного податку.

Звісно, за умови, що це можна буде встановити та довести. Наприклад, якщо на це будуть вказувати реквізити та/або призначення платежу 🙃.

Тож якщо громадянин України, який тимчасово перебуває за кордоном, сплатить ФОП за послуги зі своєї гривневої картки, емітованої українським банком, навряд чи податкова зможе довести, що в цей момент такий громадянин перебував за кордоном і відповідно не був «населенням».

А от оплата з карток іноземних банків чи іноземних платіжних систем може стати для ФОП фатальною.

Разом з тим, ФОП ніколи не може бути впевненим на 100%, як саме йому заплатить клієнт. Тож якщо ваші клієнти зараз знаходяться за кордоном, варто перейти на 3 групу єдиного податку. Просто про всяк випадок.

До речі, якщо вам буде потрібна допомога, щоб змінити групу єдиного податку, ви завжди можете звернутися до мене за послугою «Внесення змін в реєстраційні дані ФОП онлайн».

Також незайвим буде нагадати, що такі негативні наслідки у вигляді скасування реєстрації платником єдиного податку однозначно настануть, якщо ФОП – платник єдиного податку 2 групи буде надавати послуги:
– іноземним юридичним особам;
– український юридичним особам, які не є платниками єдиного податку (зокрема БО/БФ або ГО);
– українським ФОП, які знаходяться на загальній системі оподаткування.

Отже, якщо ви ФОП – платник єдиного податку 2 групи, завжди перевіряйте на якій системі оподаткування знаходиться ваш контрагент, якщо він хоче сплатити вам не за товар, а саме за послуги.

Ну а якщо вам потрібна консультація з питань оподаткування, державної реєстрації чи ліквідації бізнесу та/або громадських формувань, внесення змін у реєстраційні дані ФОП або юрособи, ви завжди можете звернутись до мене за онлайн послугою «Консультації з оподаткування та податкового права».

Контакти:
Телефон:
(050) 403-76-85,
(067) 579-58-38 (Viber, Telegram)

E-mail: taxconsult.ua@gmail.com

Щось залишилось незрозумілим, чи у вас є додаткові запитання?

Просто зателефонуйте!
Консультації телефоном - абсолютно безкоштовні. І не вимагають багато часу!

Щоб не пропустити важливу інформацію, підписуйтесь на мій телеграм-канал «Податковий консультант».

Якщо моя стаття вам сподобалася або виявилася для вас корисною, можете сказати "дякую", 🙂 перерахувавши будь-яку суму -  на ваш розсуд : 
Просто натиснувши на кнопку: ДЯКУЮ!

Інша корисна інформація на сайті «Податковий консультант»:
1) Статті із оподаткування та держреєстрації:
- Все про надання звітності;
- Єдиний податок;
- Податок на додану вартість;
- Готівка РРО та ПРРО;
- Перевірки та штрафи;
- Реєстрація та внесення змін.
2) Бланки первинних документів та договорів.
3) Матеріали (статті) із системи ЗІР ДПС України.
4) Нормативно - правові документи та рішення суду.

Поділитись з друзями у себе на сторінці!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *