Роз'яснення Мін'юсту щодо актуальних питань у сфері держреєстрації юросіб - Укрправо

Роз’яснення Мін’юсту щодо актуальних питань у сфері держреєстрації юросіб

Роз'яснення Мінюсту, щодо актуальних питань в сфері держреєстрації юросіб: як може називатись виконавчий орган у ТОВ з одним учасником тощо

У зв’язку з неоднозначним тлумаченням положень законодавства з питань державної реєстрації юридичних осіб до Міністерства юстиції України було направлено запит щодо надання відповідних роз’яснень. 

Зокрема, перед Міністерством юстиції було поставлено такі запитання.

1. Як має називатися у статуті вищий орган управління товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) з одним учасником:
– «загальні збори учасника Товариства»;
– «учасник Товариства»;
– інше – свій варіант?

2. Як правильно має називатися рішення вищого органу управління Товариства з одним учасником про внесення змін до реєстраційних даних Товариства чи затвердження статуту Товариства в новій редакції:
– «рішення загальних зборів учасника Товариства»;
– «рішення учасника товариства»;
– інше – свій варіант?

3. Чи може статут Товариства передбачати таку назву виконавчого органу, як: «учасник Товариства» чи  «власник Товариства»?

4. Чи можуть підписи учасників Товариства на корпоративному договорі бути посвідчені нотаріально (наприклад, якщо текстом корпоративного договору передбачено нотаріальне посвідчення підписів на ньому)? У випадку коли нотаріальне посвідчення підписів на корпоративному договорі не суперечить чинному законодавству, додатково прошу надати роз’яснення: чи має таке посвідчення відбуватися із використанням спеціальних бланків нотаріальних документів?

5. Хто має підписати заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (яка надається до органу державної реєстрації) під час створення Товариства, якщо засновників більше одного:
– один із засновників, уповноважених на це рішенням про створення юридичної особи;
– усі засновники, які взяли участь у створенні юридичної особи?

6. Якщо заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, що надається до органу державної реєстрації, мають підписати всі без винятку засновники, які взяли участь у створенні юридичної особи, прошу надати роз’яснення:
– яким чином та де саме мають розміщуватися підписи засновників на кожному аркуші заяви, коли таких засновників 6-7 осіб чи більше?

7. Чи мають бути посвідчені нотаріально підписи засновників (наприклад, засновників Товариства) на рішенні засновників про створення юридичної особи (зокрема – Товариства)? Якщо такі підписи мають бути посвідчені нотаріально, додатково прошу надати роз’яснення: чи має таке посвідчення відбуватися із використанням спеціальних бланків нотаріальних документів?

8. Чи може назва юридичної особи (наприклад, громадської організації) містити слово «всеукраїнський» чи «всеукраїнська»?

9. Чи може власна назва громадської організації містити слово «благодійний» чи «благодійна», наприклад: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ПРИТУЛОК ДЛЯ ТВАРИН»?

10. Чи зобов’язана громадська організація у випадку затвердження статуту у новій редакції в обов’язковому порядку змінювати найменування ГО, якщо воно не відповідає сьогоднішнім вимогам чинного законодавства (у ЄДР та статуті наявна лише власна назва без зазначення організаційно-правової форми)?

11. Ким має бути підписаний договір, що укладається з членом виконавчого органу товариства від імені товариства, якщо директором Товариства є єдиний учасник цього Товариства?

12. Чи можна в договорі, що укладається із директором Товариства, який є єдиним учасником цього Товариства, передбачати, що винагородою такої посадової особи за виконання нею своїх обов’язків є дивіденди, які отримує учасник Товариства, котрий виконує обов’язки директора Товариства?

13. Чи означають приписи п. 7 ч. 2 ст. 30 Закону №2275, що розмір заробітної плати директора Товариства визначається винятково рішенням загальних зборів учасників Товариства та не може бути змінений директором самостійно – шляхом видання наказу та затвердження нового штатного розпису?

Згідно з листом від 15 квітня 2020 року № 17704/З-7933/8.4.4, Міністерством юстиції України на поставлені запитання надано такі відповіді (наводимо текст листа повністю):

Щоб не пропустити нічого важливого, підписуйтесь на наш телеграм-канал, сторінку у Фейсбуці або додавайтесь у Твіттері.

Якщо моя стаття вам сподобалася або виявилася для вас корисною, можете сказати "дякую", 🙂 перерахувавши будь-яку суму -  на ваш розсуд - на мою картку в "ПриватБанку":
- № 5169 3324 0559 7207 - одержувач Зарайський Олександр Миколайович
(призначення платежу - "За інформаційні послуги").

Інші цікаві статті з оподаткування.
- Ставки єдиного податку та ЄСВ для підприємців у 2019 році.
- Карта «ключ до розрахункового рахунку» й оплата в Інтернеті.

- Імпорт послуг, єдиний податок, ПДВ і все-все-все ...
- Новий закон про ТОВ - ключові зміни та їхні наслідки.
- Як за допомогою картки «Пайонір» отримати гроші від фрілансу?
- Чи потрібно платити акциз і купувати ліцензію у разі реалізації електронних сигарет.
- Де в Харкові можна здати звіти в податкову
- Як відкрити інтернет-магазин-частина четверта.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина третя.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина друга.
- Як відкрити інтернет-магазин-частина перша.
- Як несподівано потрапити на жахливі штрафи.
- Як, недоплативши одну копійку, втратити статус платника єдиного податку та отримати величезний штраф.
- Як фрілансеру (підприємцю) законно отримати валюту за свої послуги.
- Фрілансер (підприємець) і електронні гроші.

Facebook Comments
Поділитись з друзями у себе на сторінці!
Читайте также:  Закриття підприємницької діяльності через Інтернет

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Call Now Button
More in мінюсту, реєстрація, роз'яснення
Як підприємцю додати КВЕДи в ЄДР, не виходячи з дому

Іноді у підприємців виникає необхідність додати собі нові КВЕДи, доповнивши ними вже наявний у ЄДР перелік кодів виду економічної діяльності....

Закриття підприємницької діяльності через Інтернет

На сьогодні через оголошення карантину багато підприємців змушені припинити свою діяльність та закритися. Ну, а оскільки виходити на вулицю зараз...

Що робити, коли учасник товариства помер?

Останнім часом склалася якась дивна тенденція: до мене все частіше стали звертатися із питанням щодо внесення змін до реєстраційних даних...

Дозвіл на значний правочин для керівника ТОВ

Я вже публікував огляд про зміни, які приніс у життя ТОВ новий Закон України «Про товариства з обмеженою і додатковою...

Що краще – підприємець чи ТОВ?

Це питання, винесене в заголовок статті, найчастіше ставлять ті, хто починає замислюватися про відкриття/легалізацію свого бізнесу. На жаль, однозначної відповіді...

Close